INVITATIONAL RESULTS will be listed at the bottom of this page (below the Dual Match Scores)

Girls Tennis- Dual Match Results

May 17, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Milan
Madison Consolidated
 3 - 2

May 16, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria (w/o 2S, 1/2 1D
Jay County
 3 - 2
Carmel
Noblesville
 4 - 1
East Central
Jennings County
 5 - 0
Franklin County
Richmond
 4 - 1
Jeffersonville
Silver Creek
 5 - 0
Lawrence North
Ben Davis
 5 - 0
Leo
Bellmont
 3 - 2
Manchester
Southwood
 5 - 0
Marion
Yorktown
 5 - 0
Muncie Central
Madison Grant (w/o 2S, 3S)
 5 - 0
Muncie Central
Madison-Grant
 5 - 0
Penn
NorthWood
 5 - 0
Penn
NorthWood
 5 - 0
Plainfield
Roncalli
 4 - 1
Providence
Christian Academy
 5 - 0
Scottsburg
Eastern
 4 - 1
Speedway
Scecina
 5 - 0
Washington Catholic
White River Valley
 5 - 0
Westfield (w/o 1S)
Pendleton
 4 - 1
Zionsville (w/o 1S, 2S, 3S)
Brebeuf
 3 - 2

May 14, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Avon
Terre Haute North
 5 - 0
Center Grove
Bloomington North
 4 - 1
Delta
Shelbyville
 5 - 0
Eastern
Lapel
 4 - 1
Fishers
Brebeuf
 5 - 0
Franklin
Oldenburg Academy
 3 - 2
Greenfield Central
Jay County
 4 - 1
Greenfield Central
Lapel
 4 - 1
Jay County
Eastern
 3 - 2
Loogootee
Gibson Southern
 3 - 2
Marion
Peru
 3 - 2
North central
Fort Wayne Carroll
 4 - 1
North Central
Fort Wayne Homestead
 3 - 2
NorthWood
Mishawaka Marian
 4 - 1
Oldenburg Academy
Indian Creek
 5 - 0
Oldenburg Academy
Mt. Vernon (w/o 2D)
 3 - 2
SB St Joseph
Carroll
 5 - 0
SB St Joseph
Homestead
 3 - 2
Scottsburg
Austin
 5 - 0
Vincennes Lincoln
Washington Catholic
 3 - 2
Yorktown
Carroll
 3 - 2
Yorktown
Greencastle
 3 - 2

May 13, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Benton Central
Rossville
 4 - 1
Carmel
South Bend St. Joe
 3 - 2
Center Grove
Whiteland
 5 - 0
Columbus North
Jeffersonville
 5 - 0
Greenfield Central
Shelbyville
 4 - 1
Loogootee
Vincennes Lincoln
 3 - 2
Muncie Central
Randolph Central
 4 - 1
New Palestine
Pendleton Heights
 4 - 1
Norwell
Bluffton
 5 - 0
Paoli
Corydon
 4 - 1
Park Tudor
Westfield
 3 - 2
Providence (w/o 1S)
Borden
 3 - 2
Trinity Lutheran
Madison Consolidated
 4 - 1
Vincennes Rivet
Washington Catholic
 3 - 2

May 12, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria
Muncie Burris
 4 - 1
Barr Reeve
Evansville Christian
 3 - 2
Brebeuf Jesuit
Bishop Chatard
 5 - 0
Carmel
Fishers
 4 - 1
Carmel
Fishers
 4 - 1
Carmel
Fishers
 4 - 1
Carmel
Fishers
 4 - 1
Carroll
Adams Central
 5 - 0
Centerville
Northeastern
 4 - 1
Chesterton
Merrillville
 5 - 0
Columbus North
TH North
 5 - 0
Crown Point
Lake Central
 4 - 1
Delta
Yorktown
 5 - 0
Delta
Yorktown
 5 - 0
Eastern
Hamilton Heights
 4 - 1
Eastern
Taylor
 5 - 0
FW Homestead
Bishop Dwenger
 4 - 1
Gibson Southern
Southridge
 3 - 2
HSE
Mt Vernon (fortville
 3 - 2
HSE
Mt. Vernon Fortville
 2 - 3
Indian Creek
Whiteland
 3 - 2
Jeffersonville
Jennings County
 4 - 1
Loogootee
Edgewood
 4 - 1
Marion
Kokomo
 4 - 1
New Palestine
Shelbyville
 5 - 0
North Central (w/o 3S)
Noblesville
 3 - 2
North Daviess
Washington Catholic
 4 - 1
Norwell
Huntington North
 5 - 0
Park Tudor
Lawrence North
 4 - 1
Pendleton Heights
Elwood
 4 - 1
Peru (TRC Champs)
Whitko
 4 - 1
Providence
Silver Creek
 4 - 1
Rossville
Lafayette Jeff
 5 - 0
Scottsburg
Salem
 4 - 1
Southwestern
Christian Academy
 5 - 0
Speedway
Ben Davis
 3 - 2
Zionsville (w/o 1S, 2S)
Plainfield
 4 - 1

May 11, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria (CIC Champs)
Elwood
 5 - 0
Bishop Dwenger
Fort Wayne Northrop
 5 - 0
Carmel
HSE
 5 - 0
Cathedral
Zionsville (w/o 1S, 2S)
 3 - 2
Center Grove (w/o 1/2 1D)
Bloomington South
 3 - 2
Centerville
Union City
 5 - 0
Chesterton
Munster
 5 - 0
Crown Point
Michigan City
 5 - 0
Delta
Greenfield Central
 4 - 1
Eastern Hancock
Shenandoah
 4 - 1
Eastern Hancock
Shenandoah
 4 - 1
Eastern
Logansport
 4 - 1
Franklin
Whiteland
 5 - 0
Greensburg
Rushville
 5 - 0
Jeffersonville
Columbus East
 4 - 1
Kokomo
Madison Grant (w/o 2S 1/2 1D)
 5 - 0
Lawrence North
Roncalli
 4 - 1
Norwell
New Haven
 5 - 0
Park Tudor
North Central
 3 - 2
Perry Meridian
Ben Davis
 5 - 0
peru
n manchester
 5 - 0
Providence
Henryville
 5 - 0
SB St Joseph
Mishawaka Marian
 5 - 0
Seymour
Floyd Central
 3 - 2
Southport
Speedway
 3 - 2
West Lafayette
McCutcheon
 4 - 1
Whitko
FW Wayne
 5 - 0

May 10, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria
Madison Grant (w/o 1S
 5 - 0
Bishop Dwenger
Fort Wayne North Side
 5 - 0
Carmel
Columbus North
 3 - 2
Cathedral
Zionsville
 3 - 2
chesterton
Lake Central
 5 - 0
Crown Point
LaPorte
 4 - 1
Delta
Fort Wayne Concordia
 5 - 0
East Central
Connersville
 5 - 0
Eastern Hancock
Waldron
 3 - 2
Evansville Christian
Tecumseh
 5 - 0
Fishers
Guerin Catholic
 5 - 0
Franklin County
Milan
 4 - 1
Franklin
Avon
 4 - 1
Greenfield Central
Pendleton Heights
 3 - 2
Greensburg
New Pal
 4 - 1
Homestead
Carroll
 5 - 0
Jasper
Vincennes
 5 - 0
Loogootee
Bloomfield
 5 - 0
North Central
Brebeuf
 3 - 2
Northwestern
Rossville
 5 - 0
Norwell
DeKalb
 4 - 1
Paoli
Dubois
 5 - 0
Park Tudor
Perry Meridian
 5 - 0
Peru
Wabash
 5 - 0
Plainfield
Brownsburg
 3 - 2
Providence
North Harrison
 4 - 1
Scottsburg
Madison Shawe
 5 - 0
Southwestern (Jeff
Henryville
 5 - 0
Speedway
Cardinal Ritter
 5 - 0
Westfield
University (w/o 1S)
 5 - 0

May 9, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Blackhawk Christian
Snider
 3 - 2
Brebeuf Jesuit
Lutheran
 5 - 0
Cathedral
Center Grove
 4 - 1
Crown Point
Chesterton
 3 - 2
Crown Point
Chesterton
 3 - 2
DeKalb
FW Northside
 5 - 0
Delta
Pendleton Heights
 6 - 1
East Central
Rushville
 5 - 0
Eastern Hancock
Lapel
 4 - 1
Edgewood
Martinsville
 3 - 2
Elkhart
NorthWood
 3 - 2
Evansville Christian
Evansville Bosse
 5 - 0
Franklin County
South Dearborn
 5 - 0
Greenfield Central
Yorktown
 5 - 0
Greensburg
Southwestern Hanover
 4 - 1
Homestead
Adams Central
 5 - 0
Lawrence North
Beech Grove
 5 - 0
Leo
Carroll
 4 - 1
Manchester
Tippecanoe Valley
 5 - 0
Mooresville
Covenant Christian
 4 - 1
Mt. Vernon Fortville
New Palestine
 5 - 0
Muncie Central
Blue River
 3 - 2
Norwell
East Noble
 4 - 1
Oldenburg Academy
Brown County
 5 - 0
Oldenburg Academy
Shawe Memorial
 5 - 0
Park Tudor
Ben Davis
 5 - 0
Penn
New prairie
 5 - 0
Perry Meridian
Warren Central
 4 - 1
peru
northfield
 4 - 1
Plymouth
Wawasee
 5 - 0
Rochester
Southwood
 5 - 0
Roncalli
Speedway
 4 - 1
Scottsburg
Silver Creek
 4 - 1
Seymour
Columbus East
 5 - 0
Zionsville
McCutcheon
 5 - 0

May 7, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Cathedral
Carroll - Ft. Wayne
 5 - 0
Cathedral
Munster
 5 - 0
Cathedral
Penn
 3 - 2
Evansville Mater Dei
Loogootee
 5 - 0
Franklin
Batesville
 5 - 0
Franklin
New Pal
 5 - 0
Franklin
Roncalli
 5 - 0
Loogootee
Evansville Christian
 4 - 1
Marion (NCC Conf Champs)
WL Harrison
 3 - 2
Marion
Kokomo
 4 - 1
Peru
Maconaquah
 4 - 1
Plymouth
Boone Grove
 5 - 0
Plymouth
LaPorte
 3 - 2
SB St Joseph
Crown Point
 4 - 1
SB St Joseph
Crown Point
 3 - 2
WL Harrison
Anderson
 5 - 0

May 6, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Franklin
Seymour
 5 - 0
Homestead
Fairfield
 3 - 2
Pendleton Heights
Yorktown
 3 - 2
Plymouth
Goshen
 5 - 0
Waldron
Morristown
 5 - 0

May 5, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Bishop Dwenger
FW Snider
 5 - 0
Columbus North
Center Grove
 5 - 0
DeKalb
Huntington North
 3 - 2
Gibson Southern
North Posey
 4 - 1
Oldenburg Academy
East Central
 3 - 2
Plymouth
Northridge
 4 - 1

May 4, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria
Muncie Central
 5 - 0
Bishop Dwenger
South Side
 5 - 0
Carmel
Park Tudor
 5 - 0
Carmel
Park Tudor
 5 - 0
Cathedral
Brebeuf Jesuit
 3 - 2
Chesterton
Portage
 5 - 0
Delta
Marion
 4 - 1
East Central
Columbus East
 5 - 0
Eastern
Southwood
 5 - 0
Fishers
Zionsville
 3 - 2
Greenfield Central
Rushville
 5 - 0
Greensburg
Lawrenceburg
 3 - 2
HSE
North Central
 3 - 2
Jeffersonville
Kentucky Country Day
 3 - 2
Mount Vernon (Fortville
Eastern Hancoxk
 3 - 2
New Albany
Providence
 3 - 2
NorthWood
Wawasee
 4 - 1
Oldenburg
Franklin County
 5 - 0
Pendleton Heights
Frankton
 5 - 0
Peru
Kokomo
 4 - 1
Rossville
Delphi
 5 - 0
SB St Joseph
Sturgis (MI
 7 - 1
Scottsburg
North Harrison
 5 - 0
Westfield
Franklin Central
 5 - 0
Yorktown
New Castle
 4 - 1

May 3, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Brebeuf Jesuit
Pike
 4 - 1
Charlestown
Lanesville
 4 - 1
Columbus North
Bloomington South
 5 - 0
Evansville Christian
North Posey
 3 - 2
Gibson Southern
Wood Memorial
 5 - 0
Greensburg
Waldron
 4 - 1
HSE
Avon
 3 - 2
Jasper
Ev. Bosse
 5 - 0
Jeffersonville High School
Henryville
 5 - 0
Loogootee
Vincennes Rivet
 5 - 0
New Palestine (rain)
Southwestern (Shelby
 3 - 0
Sacred Heart
Carmel
 3 - 2
Seymour
Bedford North Lawrence
 3 - 2
Southwestern (Jeff
New Washington
 5 - 0
Warsaw
NorthWood
 3 - 2

May 2, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria
Mississinewa
 3 - 2
Bishop Chatard
Covenant Christian
 3 - 2
Bishop Dwenger
Bishop Luers
 5 - 0
Blackford
Madison Grant (w/o 1/2 1D)
 3 - 2
Blackhawk Christian
Dekalb
 3 - 2
Brebeuf Jesuit
North Central
 3 - 2
Brebeuf Jesuit
North Central
 3 - 2
Carmel
Zionsville
 5 - 0
Cathedral
Roncalli
 5 - 0
Cathedral
Roncalli
 5 - 0
Centerville
Union county
 5 - 0
Chesterton
Valparaiso
 5 - 0
Columbus North
Terre Haute South
 5 - 0
Connersville
Franklin County
 3 - 2
East Central
Milan
 5 - 0
Eastern (w/o 1/2 1D & 2D)
Wabash
 3 - 2
Eastern Hancock
Knightstown
 5 - 0
Fishers
Westfield
 4 - 1
HSE
Brownsburg
 4 - 1
Lapel
Muncie Central
 5 - 0
Lawrence North
Heritage Christian
 5 - 0
Lawrenceburg
Oldenburg Academy
 3 - 2
Madison Consolidated
South Dearborn
 5 - 0
Marion
Northfield
 5 - 0
New Palestine
Waldron
 4 - 1
Norwell
Carroll
 4 - 1
Paoli
Forest Park
 3 - 2
Pekin Eastern
Lanesville
 3 - 2
Penn
Northridge
 3 - 2
Plymouth
Bremen
 5 - 0
Rossville
Taylor
 5 - 0
Seymour
Jennings County
 4 - 1
Southwestern (Jeff
Scottsburg
 4 - 1
Tippecanoe Valley
Rochester (w/o 3S)
 5 - 0
West Lafayette
Crawfordsville
 4 - 1

April 30, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria (w/o 1S)
Jimtown
 4 - 1
Alexandria
Concord
 3 - 2
Bedford NL
Providence (w/o 1D, 2D)
 3 - 2
Brebeuf Jesuit
Crown Point
 4 - 1
Center Grove
Brebeuf
 3 - 2
Center Grove
Brebeuf Jesuit
 3 - 2
Columbus North
Avon (w/o 1S, 1/2 2D)
 5 - 0
Columbus North
Penn
 4 - 1
Concord
Triton
 5 - 0
Crown Point
Center Grove
 3 - 2
Crown Point
Center Grove
 3 - 2
Eastern (Pekin
Scottsburg (w/ 1/2 2D)
 3 - 2
Edgewood
New Washington
 3 - 2
Elkhart
Lakeland
 4 - 1
Elkhart
Munster
 3 - 2
Franklin
Decatur Centeal
 5 - 0
Gibson Southern
Evansville North
 3 - 2
Gibson Southern
Terre Haute North
 4 - 1
Greensburg
Connersville
 4 - 1
HSE
Delta
 4 - 1
HSE
FW Carroll
 4 - 1
HSE
Yorktown
 4 - 1
Jasper
Avon (w/o 1S)
 4 - 1
Jasper
Columbus North
 3 - 2
Jasper
Penn
 5 - 0
Lanesville
North Harrison
 4 - 1
Lanesville
Salem
 3 - 2
Munster
Mishawaka Marian
 5 - 0
Paoli
Edgewood
 5 - 0
Paoli
New Washington
 5 - 0
Roncalli
Heritage Christian
 4 - 1
Westfield
Guerin Catholic
 5 - 0
Whiteland
International
 4 - 1
Whiteland
Shelbyville
 5 - 0
Whiteland
University
 4 - 1
Zionsville
Brebeuf (w/o 3S)
 4 - 1
Zionsville
Center Grove
 5 - 0
Zionsville
Crown Point
 4 - 1

April 29, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
BHSS
BHSN (w/o 2S)
 3 - 2
Castle
Gibson Southern
 5 - 0
Centerville
Winchester
 5 - 0
Delta
New Castle
 5 - 0
Eastern Hancock
Northeastern
 4 - 1
Evansville North
Evansville Christian
 5 - 0
FW Wayne
FW North Side
 5 - 0
Northwestern
Eastern
 4 - 1
Norwell
Blackhawk Christian
 4 - 1
Park Tudor
Guerin Catholic
 4 - 1
Penn
Avon (w/o 1S)
 3 - 2
Perry Meridian
Martinsville
 5 - 0
Plymouth
Mishawaka
 5 - 0
Providence
Lanesville
 4 - 1
Scottsburg
Brownstown
 5 - 0
Southwestern (Jeff
Milan
 5 - 0
Speedway
Lutheran
 4 - 1
Triton
Waldron (w/o 3S, 2D)
 3 - 2

April 28, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria
Frankton
 4 - 1
Bishop Dwenger
Blackhawk Christian
 5 - 0
Bluffton
FW Wayne
 5 - 0
Brebeuf Jesuit
Guerin Catholic
 3 - 2
Carmel
North Central
 5 - 0
Carroll
Manchester
 3 - 2
Centerville
Lincoln
 3 - 2
Clarksville (w/o 2D)
Scottsburg JV
 3 - 2
Delta
New Palestine
 5 - 0
Evansville Christian
Evansville Day
 5 - 0
FW Carroll
Manchester (w/o 1S & 1/2 2D)
 3 - 2
Gibson Southern
Pike Central
 5 - 0
Greenfield Central
New Castle
 5 - 0
Greensburg
Franklin County
 5 - 0
Greensburg
Franklin County
 5 - 0
Hamilton Heights
Elwood
 5 - 0
Jasper
Ev. Mater Dei
 5 - 0
Jeffersonville (rain)
Jennings County
 3 - 1
Lakewood Park Christian
Blackford
 5 - 0
Leo
New Haven
 5 - 0
Mt. Vernon(Fortville
Yorktown
 5 - 0
NorthWood
Bethany Christian
 5 - 0
Norwell
Bellmont
 4 - 1
Pendleton Heights
Rushville
 3 - 2
peru
western
 4 - 1
Pike
Speedway
 3 - 2
Roncalli
Cardinal Ritter
 5 - 0
Seymour
Madison
 4 - 1
Seymour
Madison Consolidated
 4 - 1
Southwestern (jeff
Austin
 5 - 0
Waldron
Blue River Valley
 3 - 2
Whiteland
Decatur Central
 5 - 0
Zionsville
Brownsburg
 5 - 0

April 27, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria
Tipton
 5 - 0
Bishop Chatard
Warren Central
 5 - 0
Bishop Dwenger
Fort Wayne Wayne
 5 - 0
Bloomington South
Paoli
 4 - 1
Center Grove
Lawrence North
 3 - 2
Centerville
Blue River
 4 - 1
DeKalb
Leo
 3 - 2
Eastern Hancock
Southwestern
 3 - 2
Fishers
North Central
 4 - 1
Floyd Central
DuPont Manual (KY
 3 - 2
Franklin Central
Whiteland
 4 - 1
Franklin County
Batesville
 3 - 2
Greenfield Central
Knightstown
 5 - 0
Hamilton Heights
Muncie Central
 4 - 1
HSE
Noblesville
 3 - 2
Lanesville
South Central
 4 - 1
Marion
Anderson
 4 - 1
NorthWood
Plymouth
 3 - 2
Norwell
Adams Central
 4 - 1
Peru
Logansport
 5 - 0
Providence
Scottsburg
 5 - 0
Providence
Scottsburg
 5 - 0
Rochester
Wabash
 3 - 2
Roncalli
New Palestine
 5 - 0
Rossville
Eastern
 3 - 2
Southwestern (Hanover
Madison Consolidated
 5 - 0
Southwestern (Jeff
Madison
 5 - 0
Triton Central
Speedway
 4 - 1
Washington
Evansville Christian
 5 - 0
West Lafayette
Twin Lakes
 5 - 0
Zionsville
Lebanon
 5 - 0

April 26, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Avon
Brownsburg
 3 - 2
BHSN
Plainfield
 4 - 1
Bishop Dwenger
Carroll
 4 - 1
Carmel
Cathedral
 5 - 0
Chesterton
LaPorte
 3 - 2
Crown Point
Merrillville
 5 - 0
DeKalb
New Haven
 5 - 0
East Central
Lawrenceburg
 5 - 0
Eastern (w/o 2S, 1/2 2D)
Carroll
 3 - 2
Eastern Hancock
Burris Laboratory
 5 - 0
Fishers
HSE
 3 - 2
Franklin county
Hagerstown
 4 - 1
Franklin
Columbus East
 5 - 0
Gibson Southern
South Spencer
 5 - 0
Greensburg
Jennings County
 4 - 1
Hauser
Madison Consolidated
 3 - 2
Heritage Christian
Hamilton Heights
 5 - 0
Jeffersonville
Providence
 3 - 2
Lakewood Park Christian
Fort Wayne Northrop
 4 - 1
Lanesville
Shawe Memorial
 5 - 0
Loogootee
Barr-Reeve
 5 - 0
Madison Grant
Southwood
 5 - 0
Manchester
Northfield
 3 - 2
Manchester
Northfield
 3 - 2
Manchester
Northfield
 3 - 2
Marion
Canterbury
 4 - 1
New Palestine
Greenfield
 3 - 2
North Oldham (KY
Columbus North (w/o 1S)
 4 - 1
NorthWood
Goshen
 4 - 1
Norwell
Leo
 3 - 2
Oldenburg Academy
SW Shelby
 4 - 1
Paoli
Crawford County
 5 - 0
Park Tudor
Center Grove
 4 - 1
Park Tudor
Center Grove
 4 - 1
Perry Meridian
Mooresville
 3 - 2
Peru
Tippecanoe Valley
 5 - 0
Plymouth
Concord
 4 - 1
Roncalli
Whiteland
 5 - 0
SB St Joseph
Culver Academy
 5 - 0
Scottsburg
Brownstown
 5 - 0
Seymour
Brown County
 4 - 1
Southwestern (Jeff
Milan
 5 - 0
Speedway
Decatur Central
 3 - 2
Waldron
Trinity Lutheran
 5 - 0
Westfield
Noblesville
 4 - 1
Yorktown
Shenandoah
 5 - 0
Zionsville
Franklin Central
 5 - 0

April 25, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria
Mt Vernon (Fortville)
 3 - 2
BHSN
mooresville
 5 - 0
Brebeuf Jesuit
Heritage Christian
 5 - 0
Cathedral
University HS
 5 - 0
Columbus North
Seymour
 5 - 0
Crown Point
Munster
 4 - 1
Eastern
Madison Grant (w/o 2S, 3S)
 5 - 0
Edgewood
Greencastle
 3 - 2
FW Concordia
Bishop Dwenger
 3 - 2
Gibson Southern
Tecumseh
 5 - 0
Greensburg
South Dearborn
 5 - 0
HSE
Guerin
 3 - 2
Lafayette Central Catholic
Rossville
 5 - 0
Lanesville
Henryville
 5 - 0
Lawrence North
Bishop Chatard
 5 - 0
Loogootee
Forest Park
 5 - 0
Manchester
Rochester
 5 - 0
Northridge
NorthWood
 5 - 0
Pendleton Heights
Lapel
 4 - 1
Providence (w/o 1S, 1D)
Clarksville
 3 - 2
Roncalli
Ben Davis
 5 - 0
SB St Joseph (w/o 1/2 2D)
Concord
 4 - 1
South Knox
Evansville Christian
 3 - 2
Warsaw
Carroll
 5 - 0
West Lafayette
Lafayette Jeff
 5 - 0
Whiteland
Martinsville
 5 - 0
Zionsville (w/o 1S)
WL Harrison
 4 - 1

April 23, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Avon (w/o 3S, 2D)
Providence
 3 - 2
Bluffton
Madison Grant
 5 - 0
Burris
Yorktown
 3 - 2
Castle
Floyd Central
 3 - 2
Castle
Terre Haute South
 4 - 1
Cathedral
Hamilton Southeastern
 4 - 1
FW Concordia
DeKalb
 3 - 2
Jeffersonville
Columbus East
 4 - 1
Lewis Cass
Bluffton
 5 - 0
Lewis Cass
Maconaquah
 4 - 1
Maconaquah
Madison Grant
 5 - 0
Manchester
Canterbury
 3 - 2
Manchester
Canterbury
 3 - 2
Manchester
Canterbury
 3 - 2
Manchester
Canterbury
 3 - 2
Marion
Arsenal Tech
 5 - 0
Marion
Muncie Central
 5 - 0
NorthWood
Bremen
 4 - 1
NorthWood
John Glenn
 5 - 0
NorthWood
Tippy Valley
 5 - 0
Pendleton Heights
Hamilton Heights
 5 - 0
Peru
Whiteland
 4 - 1
Providence
Plainfield
 3 - 2
Roncalli
Perry Meridian
 5 - 0
Seymour
Franklin county
 5 - 0
Seymour
Shelbyville
 5 - 0
Seymour
Triton central
 5 - 0
Southwestern (Jeff
Christian Academy of Indiana
 4 - 1
Southwestern (Jeff
Milan
 5 - 0
Southwestern (Jeff
Shawe
 4 - 1
Western
Hagerstown
 5 - 0
Western
Muncie Burris
 4 - 1
Western
Yorktown
 4 - 1
Western
Yorktown
 4 - 1
Whiteland
Goshen
 4 - 1
Yorktown
Hagerstown
 4 - 1

April 22, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Churubusco
Lakewood Park Christian
 3 - 2
Culver
Chesterton
 3 - 2
DeKalb
Bishop Dwenger
 3 - 2
DeKalb
FW Bishop Dwenger
 3 - 2
Edgewood
South Putnam
 5 - 0
Edinburgh
Waldron
 3 - 2
Frankton
Madison Grant (w/o 2S)
 5 - 0
Hamilton Heights
Lawrence Central
 4 - 1
Homestead
Guerin Catholic
 3 - 2
Jennings County
Madison Consolidated
 4 - 1
Marion
Huntington North
 4 - 1
Noblesville
Avon
 3 - 2
NorthWood
Jimtown
 5 - 0
Norwell
FW Wayne
 5 - 0
Pendleton Heights
Shelbyville
 4 - 1
Perry Meridian
Greenwood
 3 - 2
Peru
Southwood
 5 - 0
SB St Joseph
Breubeuf
 5 - 0
Seymour
Salem
 4 - 1
Southwestern(Jeff
South Central
 5 - 0

April 21, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Anderson
Muncie Central
 3 - 2
Brebeuf Jesuit
Covenant Christian
 5 - 0
Carroll
Canterbury (w/o 2S, 3S, 1/2 2D)
 4 - 1
Cathedral
Bishop Chatard
 5 - 0
Center Grove
Plainfield
 5 - 0
Centerville
Hagerstown
 5 - 0
Chesterton
Michigan City
 5 - 0
Columbus East
Madison Consolidated
 5 - 0
Columbus North
Scottsburg
 5 - 0
Crown Point
Valpo
 4 - 1
Crown
Point
 4 - 1
Danville
Speedway
 3 - 2
DeKalb
Lakeland
 4 - 1
Delta
Alexandria
 5 - 2
East Central
Greensburg (w/o 3S)
 5 - 0
Eastern Hancock
Blue River Valley
 5 - 0
Edgewood
South Putnam
 5 - 0
Evansville Christian
Mt. Vernon
 5 - 0
Fishers
Avon
 5 - 0
Fishers
Avon
 5 - 0
Floyd Central
Oldham County KY
 3 - 2
Franklin
Gree wood
 5 - 0
Gibson Southern
Tell City
 5 - 0
Homestead
Bishop Luers
 5 - 0
Lakewood Park Christian
FW NorthSide
 5 - 0
Lawrence North
Pike
 5 - 0
Leo
FW Northrop
 5 - 0
Loogootee
Washington Catholic
 5 - 0
Manchester (w/o 2S)
Wawasee
 3 - 2
Manchester (w/o 2S)
Wawasee
 3 - 2
Manchester (w/o 2S)
Wawasee
 3 - 2
Marion
Mississinewa
 3 - 2
Mt Vernon Fortville
Greenfield Central
 3 - 2
Mt. Vernon(Fortville) (w/o 2S, 1/2 1D)
Greenfield-Central
 3 - 2
New Albany
Paoli
 4 - 1
New Palestine (w/o 1D)
Yorktown (w/o 1D)
 4 - 1
New Palestine
Yorktown
 4 - 1
Northwestern
Hamilton Heights
 4 - 1
Oldenburg Academy
Milan
 5 - 0
Peru
Lewis Cass
 4 - 1
SB St Joseph
Penn
 4 - 1
SB St Joseph
Penn
 4 - 1
Seymour
Brownstown
 5 - 0
Waldron
Hauser
 4 - 1
West Lafayette
Central Catholic
 4 - 1
Western
Delphi
 4 - 1
Whiteland
Mooresville
 4 - 1
Zionsville
Westfield
 3 - 2
Zionsville
Westfield
 3 - 2

April 20, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria
Tipton
 5 - 0
Bishop Dwenger
Snider
 5 - 0
Bloomington North
Edgewood
 4 - 1
Burris
Yorktown
 3 - 2
Cambridge City
Muncie Central
 4 - 1
Centerville
Franklin County
 4 - 1
Centerville
Franklin County
 4 - 1
Delta
Mt Vernon
 4 - 1
Eastern (w/o 2S)
Maconaquah
 3 - 2
Floyd Central
Providence
 1 - 4
Franklin Central
Perry Meridian
 4 - 1
Greensburg
Hauser
 5 - 0
Hamilton Heights
Frankton
 5 - 0
Homestead (w/o 1S)
Norwell
 4 - 1
Homestead
Norwell
 4 - 1
Jasper
Sacred Heart, KY
 3 - 2
Lanesville
Crawford County
 5 - 0
Marion
Madison-Grant
 5 - 0
Mooresville
Southport
 3 - 2
Northrop
FW Wayne
 3 - 2
Park Tudor
North Central
 3 - 2
Pendleton Heights
Shenandoah
 5 - 0
Plainfield
Whiteland
 3 - 2
Rossville
Western Boone
 3 - 2
Scottsburg
Charlestown
 3 - 2
Shelbyville
Waldron
 3 - 2
Southwestern (w/o 1S)
Borden
 4 - 1
Speedway
Beech Grove
 5 - 0
Westfield
HSE
 3 - 2

April 19, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Adams Central
Carroll
 4 - 1
Alexandria
Shenandoah
 5 - 0
Blackhawk Christian
Northrop
 4 - 1
Bloomington North
Edgewood
 4 - 1
Carmel
Guerin Catholic
 5 - 0
Cathedral
North Central
 3 - 2
Centerville
Connersville
 3 - 2
Columbus North
Southport
 5 - 0
Delphi
Lafayette Jeff
 3 - 2
Eastern (w/o 2S)
Tipton
 4 - 1
Eastern Hancock
Triton-Central
 3 - 2
Evansville Mater Dei
Evansville Christian
 3 - 2
Fishers
Franklin Central
 5 - 0
Franklin
Center Grove
 5 - 0
Greenfield Central
Lapel
 4 - 1
Hamilton Heights
Taylor
 5 - 0
Jeffersonville
Madison Consolidated
 5 - 0
Kokomo
Western
 4 - 1
Lakewood Park Christian
Lakeland
 3 - 2
Lanesville
Corydon
 5 - 0
Lawrenceburg
Franklin County
 4 - 1
Loogootee
Wood Memorial
 5 - 0
Manchester
Maconaquah
 4 - 1
Mt. Vernon(Fortville
Chatard
 5 - 0
Muncie Central
South Adams
 3 - 2
New Palestine
Edinburgh
 5 - 0
NorthWood
Mishawaka
 5 - 0
Norwell
FW South Side
 5 - 0
Paoli
North Harrison
 5 - 0
Park Tudor
Brebeuf
 4 - 1
Pendleton Heights
New Castle
 5 - 0
Penn
Elkhart
 5 - 0
Peru
Rochester
 5 - 0
Plainfield
Greenwood
 3 - 2
Plymouth
Warsaw
 3 - 2
SB St Joseph
Adams
 5 - 0
Seymour
Shelbyville
 5 - 0
Southwestern )Jeff
South Dearborn
 5 - 0
Speedway
Shortridge
 3 - 2
Whiteland
Columbus East
 5 - 0
WL Harrison
Logansport
 5 - 0
Zionsville
Avon
 5 - 0

April 18, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Columbus North (rain)
Bloomington North
 3 - 0
East Central
Franklin County
 4 - 1
Eastern
Northfield
 3 - 2
Loogootee
Bedford North Lawrence
 4 - 1
Madison Consolidated
New Washington
 3 - 2
North Posey
Tell City
 5 - 0
Paoli
Eastern Pekin
 4 - 1

April 16, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria (Madison County Champs)
Pendleton Hts
 3 - 2
Anderson
Madison Grant
 3 - 2
Blackhawk Christian
Churubusco
 3 - 2
Center Grove
Floyd Central
 4 - 1
Delphi
Rensselaer
 4 - 1
Delphi
Tipton
 3 - 2
Delta
Oldenburg Academy
 3 - 2
Eastern
Lafayette Jeff
 3 - 2
Fishers
Homestead
 3 - 2
Fishers
Leo
 5 - 0
Fishers
Penn
 5 - 0
Franklin
Martinsville
 5 - 0
Franklin
Plainfield
 5 - 0
Franklin
Plainfield
 5 - 0
Gibson Southern
Evansville Christian
 4 - 1
Gibson Southern
Evansville Christian
 4 - 1
Homestead
Leo
 4 - 1
HSE
Franklin Central
 5 - 0
Jasper
Center Grove
 5 - 0
Jasper
Floyd Central
 5 - 0
Jasper
McCracken Co, KY
 5 - 0
Loogootee
Bloomfield
 4 - 1
Loogootee
Scottsburg
 4 - 1
Marion
Centerville
 5 - 0
Marion
Richmond
 5 - 0
McCracken (KY
Center Grove
 4 - 1
Mt. Vernon (Fortville
Marion
 4 - 1
Mt. Vernon (Fortville
Northwestern
 3 - 2
Mt. Vernon Fortville
Danville
 5 - 0
Mt. Vernon Fortville
Danville
 5 - 0
Mt. Vernon Fortville
Northwestern
 3 - 2
Mt. Vernon
Marion
 4 - 1
Northview
Edgewood
 3 - 2
Northview
Edgewood
 3 - 2
Oldenburg Academy
West Lafayette
 3 - 2
Penn
Homestead
 4 - 1
Plainfield
Martinsville
 5 - 0
Roncalli
Guerin Catholic
 3 - 2
Scottsburg
Bloomfield
 3 - 2
West Lafayette
Delta
 3 - 2
Westfield
Delta
 4 - 1
Westfield
West Lafayette
 4 - 1
Whiteland
Perry Meridian
 4 - 1

April 15, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria (Semi Madison Cty Tourney
Frankton
 5 - 0
Angola (Rain)
Leo
 3 - 1
Lawrence North
Lawrence Central
 5 - 0
NorthWood
Concord
 4 - 1
Norwell
Snider
 5 - 0
Norwell
Snider
 5 - 0
Pendleton Hts (Semi Madison Cty Tourney
Lapel
 4 - 1
Plymouth
Culver Academy
 4 - 1
Speedway
Herron
 4 - 1
Western
Lafayette Jeff
 5 - 0

April 14, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria (Madison Cty Tourney)
Anderson
 3 - 2
Bellmont
FW Wayne
 5 - 0
BHSN
Terre Haute South
 4 - 1
Brown County
Edgewood
 4 - 1
Carmel
Delta
 5 - 0
Carroll
Snider
 3 - 2
Clarksville (w/o 2D)
New Washington
 3 - 2
East Central
South Dearborn
 5 - 0
Eastern Hancock
Rushville
 5 - 0
Evansville Christian
Evansville Harrison
 5 - 0
Fishers
Brownsburg
 5 - 0
Franklin community
Mooresville
 5 - 0
Gibson Southern
Princeton
 5 - 0
Greensburg
Madison
 5 - 0
Greensburg
Madison Consolidated
 5 - 0
Lakewood Park Christian
New Haven
 4 - 1
Lanesville
Borden
 4 - 1
Lapel (Madison Cty Tourney
Madison Grant
 5 - 0
Maconaquah
Hamilton Heights
 4 - 1
Mt. Vernon(Fortville
Shelbyville
 5 - 0
Muncie Burris
Muncie Central
 3 - 2
North Central
Lawrence North
 4 - 1
Norwell
South Adams
 5 - 0
Oldenburg Academy
Connersville
 5 - 0
Pendleton Hts (Madison Cty Tourney)
Elwood
 5 - 0
Plymouth
Chesterton
 2 - 3
Scottsburg
Jennings County
 3 - 2
Seymour
Columbus East
 4 - 1
Speedway
International
 3 - 2
Washington
Loogootee
 4 - 1
West Lafayette
Lebanon
 4 - 1
Western
Rossville
 5 - 0
Western
Rossville
 3 - 2
Whiteland
Greenwood
 3 - 2
WL Harrison
McCutcheon
 5 - 0
Zionsville
Noblesville
 4 - 1

April 13, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Eastern
Delphi
 5 - 0
Edgewood
Owen Valley
 4 - 1
Penn
Warsaw
 5 - 0

April 12, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria
Hamilton Heights
 5 - 0
Avon
Franklin Central
 3 - 2
Bishop Dwenger
Bellmont
 4 - 1
Blackhawk Christian
Lakewood Park Christian
 4 - 1
Center Grove
North Central
 3 - 2
Columbus North
Floyd Central
 3 - 2
Concordia
Carroll
 3 - 2
Covenant Christian
Speedway
 4 - 1
East Central
Batesville
 5 - 0
Eastern
Lewis Cass
 3 - 2
Fairfield
NorthWood
 3 - 2
Fishers
Noblesville
 4 - 1
Franklin County
Rushville
 4 - 1
Gibson Southern
Boonville
 5 - 0
Greenfield Central
Morristown
 5 - 0
Greenwood Community
Martinsville
 5 - 0
Greenwood Community
Martinsville
 5 - 0
Loogootee
NE Dubois
 5 - 0
Marion
Pendleton Heights
 4 - 1
Mooresville
Decatur Central
 5 - 0
New Palestine
Triton Central
 4 - 1
Norwell
Columbia City
 5 - 0
Oldenburg Academy
Greensburg
 4 - 1
Paoli
Lanesville
 3 - 2
Penn
Concord
 5 - 0
Peru
Huntington
 4 - 1
Plainfield
Perry Meridian
 5 - 0
Plymouth
John Glenn
 5 - 0
Rochester
LaVille
 3 - 2
Rossville
Carroll (Flora
 3 - 2
SB St Joseph
Elkhart
 5 - 0
Scecina
Beech Grove
 4 - 1
Seymour
Scottsburg
 3 - 2
Southridge
North Posey
 3 - 2
Southwestern (Jeff
Shawe
 4 - 1
Waldron
Southwestern
 4 - 1
West Lafayette
North Montgomery
 5 - 0
Western
Frankfort
 5 - 0
Westfield
Brownsburg
 3 - 2
Whiteland
Southport
 3 - 2
Yorktown
Anderson
 3 - 2
Yorktown
Anderson
 3 - 2

April 11, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Blackhawk Christian
Lakewood Park Christian
 4 - 1
DeKalb
Carroll
 4 - 1
Dekalb
Carroll
 4 - 1
Jasper
Ev. Reitz
 5 - 0
Maconaquah
Delphi
 3 - 2
Mooresville
Danville
 3 - 2
Plymouth
Valparaiso
 3 - 2
West Lafayette Harrison
West Lafayette
 4 - 1

April 9, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Center Grove
Terre Haute South
 4 - 1
East Central
Madison Cons.
 5 - 0
Evansville Central
Evansville Christian
 3 - 2
Oldenburg Academy
Jennings County
 3 - 2

April 8, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Avon
Floyd Central
 3 - 2
Greenfield Central
Blue River Valley
 4 - 1
Waldron
Rushville
 4 - 1
Washington
Gibson Southern
 3 - 2

April 7, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Alexandria
Greenfield Central
 5 - 0
Castle
Evansville Reitz
 4 - 1
Center Grove
Perry Meridian
 4 - 0
East Central
Notre Dame Academy (KY
 3 - 2
Evansville Christian
South Spencer
 5 - 0
Forest Park
Washington Catholic
 5 - 0
Franklin County
South Dearborn
 5 - 0
Greenwood Community
Southport
 3 - 0
Lanesville
New Washington
 4 - 1
Lawrenceburg
Madison Consolidated
 5 - 0
Loogootee
South Knox
 4 - 1
Mt.Vernon (Fortville
Pendleton Heights
 4 - 1
Muncie Central
Blackford
 3 - 0
New Albany
Scottsburg
 4 - 1
New Palestine
New Castle
 5 - 0
North Posey
Mount Vernon
 4 - 1

April 6, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Bishop Chatard
Lebanon
 3 - 2
Edgewood
Bloomfield
 4 - 1
Franklin Community
Perry Meridian
 5 - 0
Loogootee
North Daviess
 5 - 0
New Palestine
Whiteland
 3 - 2
Pike
Covenant Christian
 3 - 2
Plainfield
Mooresville
 5 - 0
Roncalli
Brebeuf (w/o 3S & 2D)
 3 - 2
Scottsburg
Corydon Central
 5 - 0
Southwestern (Jeff
Jennings County
 4 - 1
Twin Lakes
Rossville
 3 - 2
Washington Catholic
Tecumseh
 4 - 1
Western
Lewis Cass
 3 - 2

April 5, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Jasper
Evansville North
 5 - 0
Lakewood Park Christian
Fremont
 3 - 2
Loogootee
Linton
 5 - 0

April 4, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Avon
Ben Davis
 5 - 0
Avon
Ben Davis
 5 - 0
Bedford North Lawrence
Barr-Reeve
 4 - 1
Brownstown Central
Madison Consolidated
 3 - 2
Evansville Christian
Southridge
 3 - 2
Floyd Central
Scottsburg
 5 - 0
Gibson Southern
Mt Vernon
 5 - 0
Greensburg
Madison Shawe
 5 - 0
Greensburg
Shawe Memorial
 5 - 0
Jasper
Ev. Memorial
 3 - 2
Lanesville
North Harrison
 4 - 1
Oldenburg Academy (w/o 3S)
Hauser
 4 - 1
Roncalli
Greenwood
 3 - 2

April 2, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
BHSN
Castle
 3 - 2
Evansville Memorial
Bloomington North
 3 - 2
Evansville Memorial
Bloomington South
 3 - 2
Floyd Central
East Central
 3 - 2
Floyd Central
Oldenburg Academy (w/o 3S)
 3 - 2
Jeffersonville
Evansville Christian
 3 - 2

April 1, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Edinburgh
Madison (w/o 3S)
 5 - 0

March 31, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Evansville Christian
Vincennes Rivet
 5 - 0

March 30, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Bishop Dwenger
Huntington North
 4 - 1
Leo (Rain)
Snider
 2 - 2
Zionsville
Hamilton Southeastern
 3 - 2

March 29, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Carroll
Blackhawk Christian
 4 - 1

May 16, 2021

Winning TeamLosing TeamScore
Franklin
Floyd central
 4 - 1

May 15, 2021

Winning TeamLosing TeamScore
Franklin
Indian Creek
 5 - 0
Franklin
Mount Vernon (w/o 2D)
 5 - 0
Franklin
Oldenburg Academy
 3 - 2

May 8, 2021

Winning TeamLosing TeamScore
Franklin
New pal
 5 - 0

 

Girls Tennis- Tourney Results

Girls Invitational Scores: 
--------------------------------------------------------
5-14-2022:
NLC Tourney:
Plymouth 47
NorthWood (Won 2S, 1D) 39
Warsaw (Won 1S, 3S) 38
Northridge 34
Concord (Won 2D) 31
Goshen 19
Wawasee 12
Mishawaka 1
MEC Tourney:
Eastern Hancock 31
Blue River 12
Randolph Southern 11
Shenandoah 6
--------------------------------------------------------
5-7-2022:
Jasper Smash Cancer INV:
Jasper Black 60 (Swept all 5 spots)
Jasper Gold 28
Castle 27
New Albany 25
Jeffersonville 21
Gibson Southern 19
Paoli 12
Silver Creek 8

HCC:
Fishers 48
HSE 39
Westfield 36
Zionsville 35
Noblesville 33
Brownsburg 30
Avon 26
Franklin Central 18
PAAC Tourney:
Park Tudor 30
University 19
International 13
Muncie Burris 11
Seton Catholic 8
Shortridge 6
--------------------------------------------------------
4-30-2022:
Delta INV:
Hamilton SE missing 1s

HSE 4 Delta 1
HSE 4 Carroll 1
HSE 4 Yorktown 1
Delta 5 Kokomo 0
Delta 5 Chatard 0
Chatard 3 Carroll 2
Chatard 3 Muncie Burris 2
Carroll 4 Brown County 1
Kokomo 4 Muncie Burris 1
Kokomo 3 Brown County 2
Brown County 4 Yorktown 1
Muncie Burris 5 Yorktown 0
--------------------------------------------------------
4-23-2022:
Richmond INV:
Oldenburg 44 (Won 3S, 1D)
Alexandria 37 (Won 2S, 2D)
East Central 34 (Won 1S)
Northeastern 19
Richmond 17
Connersville 12
Southport 12
New Castle 3

Crawfordsville INV:
Westfield 54
Delta 37
Bloomington North 22
Terre Haute North 21
Notthview 17
Crawfordsville 15
McCutcheon 10
North Montgomery 0
Park Tudor INV:
Jasper 21
Columbus North 17
Park Tudor 16
SB St Jospeh 14
Fishers 13
Brownsburg 7
Lawrence North 5
Heritage Christian 2

Carmel INV:
Carmel 41 (won 3S, 2D)
Evansville Memorial 35 (won 1S, 2S)
Oldham (Ky) Academy 20 (won 1D)
North Central 19
Homestead 17
Guerin Catholic 15
West Lafayette 13
Brebeuf 10
--------------------------------------------------------
4-16-2022:
Eastern Hancock INV:
Jay County 26
Eastern Hancock 23
Blue River Valley 11
Seton Catholic 0

Paoli INV:
Paoli 18
Barr-Reeve 10
Madison 7
Tell City 0

Covington INV:
Southwestern 18
Covington 11
South Putnam 6
North Newton 0
Plymouth INV:
Crown Point (Won 2S, 1D, 2D) 35
Fairfield (Won 3S) 26
Plymouth 25
Peru (Won 1S) 22
Kankakee Valley 13
Triton 10
LaVille 8
Tippecanoe Valley 6
Coming in the Fall (Boys Tennis Scores below)…

 

Boys Tennis- Dual Match Results

May 7, 2022

Winning TeamLosing TeamScore
Cathedral
Penn
 3 - 2